PCA.00.113.CTLC22
Mfr.Part #
PCA.00.113.CTLC22
Cable Opening :
0.067 ~ 0.087 (1.70mm ~ 2.20mm)
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
PCA.00.113.CTLC22
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 1 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk A Push-Pull
PCA.00.113.CTLC22 Overview
PCA.00.113.CTLC22 Features
00S series
PCA.00.113.CTLC22 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.00.113.CTLC22 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER