PCA.3E.312.CLLC95
Mfr.Part #
PCA.3E.312.CLLC95
Description
CONN CIRC RCPT 12P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
8A
Shell Size - Insert :
312
Number of Positions :
12
Cable Opening :
0.358 ~ 0.374 (9.10mm ~ 9.50mm)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
PCA.3E.312.CLLC95
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.3E.312.CLLC95 Overview
PCA.3E.312.CLLC95 Features
3E series
PCA.3E.312.CLLC95 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.3E.312.CLLC95 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER