PCA.3E.307.CLLC85
Mfr.Part #
PCA.3E.307.CLLC85
Description
CONN CIRC RCPT 7P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
7
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Size - Insert :
307
Current Rating :
12A
Cable Opening :
0.319 ~ 0.335 (8.10mm ~ 8.50mm)
Datasheets
PCA.3E.307.CLLC85
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.3E.307.CLLC85 Overview
PCA.3E.307.CLLC85 Features
3E series
PCA.3E.307.CLLC85 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.3E.307.CLLC85 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER