PCA.2S.304.CLLC52
Mfr.Part #
PCA.2S.304.CLLC52
Description
CONN CIRC RCPT 4P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
304
Push-Pull
Contact Gender :
FEMALE
Current Rating :
15A
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Cable, Free Hanging
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PCA.2S.304.CLLC52
Receptacle, Female Sockets and Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk Keyed Push-Pull
PCA.2S.304.CLLC52 Overview
PCA.2S.304.CLLC52 Features
2S series
PCA.2S.304.CLLC52 Applications
There are a lot of LEMO
PCA.2S.304.CLLC52 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER