MMF-25BRD180R
Mfr.Part #
MMF-25BRD180R
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/4W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Construction :
Cylindrical
Package / Case :
MELF, 0207
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
180Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MMF-25BRD180R
YAGEO MMF-25BRD180R
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 180Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C