MMF-25BRD150R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMF-25BRD150R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W MELF
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Series :
MMF
Composition :
Metal Film
Resistance :
150Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
25 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
MELF, 0207
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Cylindrical
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MMF-25BRD150R
YAGEO MMF-25BRD150R
FIXED RESISTOR MMF Series, Metal Film, 150Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C