ME30A4803N01
Mfr.Part #
ME30A4803N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
Medical
Min Operating Temperature :
-20°C
Connector Type :
PLUG
Height :
30.988mm
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
630mA
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
30W
Lead Free :
Lead Free
Max Output Current :
630mA
Polarity :
Positive
Power (Watts) :
30W
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output :
48V
Input Connector :
IEC 320-C8
Cord Length :
4.7' 1.45m
Series :
ME30 (30W)
Width :
54.102mm
Form :
Desktop (Class II)
Length :
95.504mm
Efficiency :
Level VI
Region Utilized :
International
Approval Agency :
CE
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Max Operating Temperature :
50°C
Voltage - Input :
90V~264VAC