ME30A0903B01
Mfr.Part #
ME30A0903B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Polarization :
Positive Center
Form :
Wall Mount (Class II)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
30W
Cord Length :
4.7' 1.45m
Series :
ME30 (30W)
Published :
Input Type :
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
North America
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
3.78Lx2.17W x 1.32 H 96.0mmx55.0mmx33.6mm
Current - Output (Max) :
3A
Voltage - Output :
9V
Input Connector :
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm