ME30A0903C01
Mfr.Part #
ME30A0903C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 30W
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Type :
Fixed Blade
Form :
Wall Mount (Class II)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
20 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
3A
Power (Watts) :
30W
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
9V
Cord Length :
4.7' 1.45m
Weight :
27lbs 12.2kg
Size / Dimension :
3.78Lx2.17W x 1.32 H 96.0mmx55.0mmx33.6mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
ME30 (30W)
Voltage - Input :
90V~264VAC