ME30A0502N01
Mfr.Part #
ME30A0502N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Operating Temperature :
-20°C~70°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
IEC 320-C8
Factory Lead Time :
12 Weeks
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
20W
Cord Length :
57 1.45m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
5V
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
4A
Series :
ME30 (30W)