ME30A0502B01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME30A0502B01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Manufacturer :
Product Category :
Approval Agency :
CE
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
4A
Series :
ME30 (30W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Applications :
Medical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Cord Length :
57 1.45m
Efficiency :
Level VI
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.32 H 95.5mmx54.0mmx33.6mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
5V