ME30A0903F01
Mfr.Part #
ME30A0903F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 30W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Current - Output (Max) :
3A
Polarization :
Positive Center
Weight :
27lbs 12.2kg
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
9V
No Load Power Consumption :
100mW Max
Published :
Region Utilized :
International
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
4.7' 1.45m
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
ME30 (30W)
Power (Watts) :
30W
Operating Temperature :
-20°C~50°C