ME30A4803F01
Mfr.Part #
ME30A4803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
Product Category :
Min Operating Temperature :
-20°C
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Current - Output (Max) :
630mA
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Published :
Height :
30.988mm
Polarity :
Positive
Voltage - Output :
48V
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Output Current :
630mA
Max Power Dissipation :
30W
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Connector Type :
PLUG
Cord Length :
4.7' 1.45m
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
30W
Efficiency :
Level VI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Width :
54.102mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
ME30 (30W)
Polarization :
Positive Center
Max Operating Temperature :
50°C
Length :
95.504mm