ME30A4803C01
Mfr.Part #
ME30A4803C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Size / Dimension :
3.78Lx2.17W x 1.32 H 96.0mmx55.0mmx33.6mm
Cord Length :
4.7' 1.45m
Input Connector :
NEMA 1-15P
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Medical
Polarization :
Positive Center
Max Output Current :
630mA
Polarity :
Positive
Width :
55.118mm
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
30W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
30W
Length :
96.012mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
48V
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Series :
ME30 (30W)
Height :
33.528mm
Region Utilized :
North America
Current - Output (Max) :
630mA
Min Operating Temperature :
-20°C
Approval Agency :
CE
Input Type :
Fixed Blade
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Max Operating Temperature :
50°C