ME30A4802Q01
Mfr.Part #
ME30A4802Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Series :
ME30 (30W)
Cord Length :
57 1.45m
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Approval Agency :
CE
Input Connector :
IEC 320-C18
Current - Output (Max) :
630mA
Applications :
Medical
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Output :
48V
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
30W