ME30A4802N01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME30A4802N01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
Manufacturer :
Product Category :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Applications :
Medical
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Desktop (Class II)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Series :
ME30 (30W)
Power (Watts) :
30W
Cord Length :
57 1.45m
Voltage - Output :
48V
Current - Output (Max) :
630mA
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C8
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Efficiency :
Level VI
Operating Temperature :
-20°C~70°C