ME30A2403N01
Mfr.Part #
ME30A2403N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output :
24V
Max Power Dissipation :
30W
Input Connector :
IEC 320-C8
Power (Watts) :
32W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Length :
95.504mm
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Region Utilized :
International
Height :
30.988mm
Width :
54.102mm
Operating Temperature :
-20°C~50°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE
Max Output Current :
1.33A
Polarity :
Positive
Series :
ME30 (30W)
Max Operating Temperature :
50°C
Connector Type :
PLUG
Min Operating Temperature :
-20°C
Current - Output (Max) :
1.33A
Voltage - Input :
90V~264VAC