ME30A2403C01
Mfr.Part #
ME30A2403C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 32W
Product Category :
Max Output Current :
1.33A
Input Connector :
NEMA 1-15P
Polarity :
Positive
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
ME30 (30W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Width :
55.118mm
Height :
33.528mm
Min Operating Temperature :
-20°C
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Region Utilized :
North America
Max Operating Temperature :
50°C
Power (Watts) :
32W
Cord Length :
4.7' 1.45m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Not Applicable
Max Power Dissipation :
30W
Current - Output (Max) :
1.33A
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
24V
Applications :
Medical
Length :
96.012mm
Connector Type :
PLUG
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
3.78Lx2.17W x 1.32 H 96.0mmx55.0mmx33.6mm