ME30A2402N01
Mfr.Part #
ME30A2402N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 32W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
32W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
ME30 (30W)
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
100mW Max
Cord Length :
57 1.45m
Current - Output (Max) :
1.33A
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm