ME30A2402B01
Mfr.Part #
ME30A2402B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 32W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
57 1.45m
Power (Watts) :
32W
Voltage - Output :
24V
Region Utilized :
North America
Form :
Wall Mount (Class II)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.32 H 95.5mmx54.0mmx33.6mm
Series :
ME30 (30W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Current - Output (Max) :
1.33A