ME30A1802F01
Mfr.Part #
ME30A1802F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
Product Category :
Form :
Desktop (Class I)
Power (Watts) :
30W
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
100mW Max
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
1.67A
Input Connector :
IEC 320-C14
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME30 (30W)
Voltage - Output :
18V
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm