ME30A1503Q01
Mfr.Part #
ME30A1503Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Product Category :
Form :
Desktop (Class II)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Power (Watts) :
30W
Published :
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Approval Agency :
CE
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
International
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Connector :
IEC 320-C18
Current - Output (Max) :
2A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
57 1.45m
Series :
ME30 (30W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output :
15V