ME30A1503N01
Mfr.Part #
ME30A1503N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Power (Watts) :
30W
Connector Type :
PLUG
Width :
54.102mm
Polarity :
Positive
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output :
15V
Height :
30.988mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
International
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
50°C
Published :
Min Operating Temperature :
-20°C
Applications :
Medical
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
30W
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE
Length :
95.504mm
Cord Length :
4.7' 1.45m
Max Output Current :
2A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
ME30 (30W)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Current - Output (Max) :
2A
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-20°C~50°C