ME30A1502F01
Mfr.Part #
ME30A1502F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Product Category :
Form :
Desktop (Class I)
Current - Output (Max) :
2A
Approval Agency :
CE
Cord Length :
57 1.45m
Voltage - Output :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Power (Watts) :
30W
Series :
ME30 (30W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC