ME30A1502C01
Mfr.Part #
ME30A1502C01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Cord Length :
57 1.45m
Power (Watts) :
30W
Region Utilized :
North America
Series :
ME30 (30W)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
-20°C~70°C
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Output :
15V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency :
CE
Form :
Wall Mount (Class II)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.32 H 95.5mmx54.0mmx33.6mm
Voltage - Input :
90V~264VAC