ME30A1502B01
Mfr.Part #
ME30A1502B01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
North America
Voltage - Output :
15V
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
57 1.45m
Approval Agency :
CE
Series :
ME30 (30W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Type :
Multi-Blade (Single Blade Included)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.32 H 95.5mmx54.0mmx33.6mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Input Connector :
NEMA 1-15P
Power (Watts) :
30W
Current - Output (Max) :
2A
Operating Temperature :
-20°C~70°C