ME30A1203Q01
Mfr.Part #
ME30A1203Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Product Category :
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 70 C
Series :
ME30
Number of Outputs :
1 Output
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Length :
178 mm
Region :
Universal
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Output Power :
140 W
Connector Type :
RECTANGULAR CONNECTOR
SL Power
Load Regulation :
Regulated
Product Type :
Desktop AC Adapters
Brand :
Condor / SL Power
Efficiency :
Level V
Height :
42 mm
Product Category :
Desktop AC Adapters
Mounting Style :
Desktop
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Width :
83 mm