ME30A1202Q01
Mfr.Part #
ME30A1202Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Current - Output (Max) :
2.5A
Series :
ME30 (30W)
Cord Length :
57 1.45m
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Polarization :
Positive Center
Form :
Desktop (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
IEC 320-C18
Approval Agency :
CE
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
30W