ME30A1202N01
Mfr.Part #
ME30A1202N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Region Utilized :
International
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
CE
Form :
Desktop (Class II)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
30W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Series :
ME30 (30W)
Current - Output (Max) :
2.5A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Efficiency :
Level VI
Input Connector :
IEC 320-C8
Cord Length :
57 1.45m
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
90V~264VAC