ME30A0903N01
Mfr.Part #
ME30A0903N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 27W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
9V
Polarization :
Positive Center
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
Medical
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
27W
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
Region Utilized :
International
Cord Length :
57 1.45m
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
ME30 (30W)
Current - Output (Max) :
3A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
100mW Max