MBR30150CT
Mfr.Part #
MBR30150CT
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
TO-220-3
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1V @ 15A
Supplier Device Package :
TO-220AB
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Package / Case :
TO-220-3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1mA @ 150V
Datasheets
MBR30150CT
Taiwan Semiconductor MBR30150CT
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~150°C TO-220-3 Through Hole