KC23A9.501SPSNOTAB
Mfr.Part #
KC23A9.501SPSNOTAB
Description
KC23A9.501SPSNOTAB
KC
Package Type :
Bulk
Current Rating (Amps) :
350mA (AC)
Depth Behind Panel :
14.10mm
Actuator Length :
9.50mm
Brand :
Index Stops :
FIXED
Number of Poles per Deck :
2
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
125 V
Subcategory :
Switches
Features :
Actuator Type :
Flatted (6.35mm Dia)