IRS2005SPBF
Mfr.Part #
IRS2005SPBF
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Gate Drivers
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
10V~20V
Input Type :
Non-Inverting
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V 2.5V
Rise / Fall Time (Typ) :
70ns 30ns
Current - Peak Output (Source, Sink) :
290mA 600mA
Channel Type :
Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
200V
Datasheets
IRS2005SPBF
Introducing Gate Drivers Infineon Technologies IRS2005SPBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~150°C TJ, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, IRS2005SPBF pinout, IRS2005SPBF datasheet PDF, IRS2005SPBF amp .Beyond Gate Drivers Infineon Technologies IRS2005SPBF ,we also offer FAN3180TSX, DGD2104MS8-13, IRS2005STRPBF, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.