ETPF680MPH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETPF680MPH
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
D4 2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Tolerance :
±20%
Capacitance :
680 µF
Termination Style :
SMD/SMT
Technology :
Tantalum
Leakage Current :
170 uA
Qualification :
Ratings :
Height :
3.8 mm
Package/Case :
D4
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Length :
7.3 mm
Product Status :
Active
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Length :
7.3mm
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3 mm
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Subcategory :
Capacitors
Capacitance Tolerance :
± 20%
Series :
POSCAP? TPF
Product :
Tantalum Organic Polymer Standard Grade
Voltage :
2.5V DC
Ripple Current :
2.7A
Product Width :
4.3mm
Product Height :
3.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing :
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Package :
Digi-Reel?
ESR :
0.025Ohm
Product Type :
Tantalum Capacitors
Manufacturer Size Code :
D4
Voltage - Rated :
2.5 V
Datasheets
ETPF680MPH
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic ETPF680MPH from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package/Case:D4, Type:Molded, Operating Temperature:-55°C ~ 105°C, Package / Case:2917 (7343 Metric), Voltage:2.5V DC, Mounting Type:Surface Mount, ETPF680MPH pinout, ETPF680MPH datasheet PDF, ETPF680MPH amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic ETPF680MPH ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.