ETPF470M5H
Mfr.Part #
ETPF470M5H
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Stock
23
In Stock :
23
Series :
POSCAP™ TPF
Lead Free :
Lead Free
Dissipation Factor :
10 %
Packaging :
Cut Tape (CT)
Manufacturer Size Code :
D4
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
470µF
Case Code (Imperial) :
2917
Voltage - Rated DC :
2.5V
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Case Code (Metric) :
7343
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Polarity :
Polar
Height :
3.8mm
Number of Terminations :
2
Published :
Voltage :
2.5V
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Ripple Current :
6.1A
Leakage Current :
117.5μA
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
4
GENERAL PURPOSE
Datasheets
ETPF470M5H
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic ETPF470M5H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Voltage:2.5V, Package / Case:2917 (7343 Metric), Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:4, Type:Molded, ETPF470M5H pinout, ETPF470M5H datasheet PDF, ETPF470M5H amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors Panasonic ETPF470M5H ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.