ETPF680M5H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ETPF680M5H
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Capacitance :
680μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
POSCAP™ TPF
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
2.5V
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D4
Type :
Molded
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Tolerance :
±20%