CSRF2512JT10L0
Mfr.Part #
CSRF2512JT10L0
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 0.01 OHM 5% 2W 2512
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
10MOhm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic
Size / Dimension :
0.254Lx0.128W 6.45mmx3.25mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Series :
CSRF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Power (Watts) :
2W