CSRF2010FK100L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CSRF2010FK100L
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.1 OHM 1% 1W 2010
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
100mOhms
Tolerance :
±1%
Length :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
170°C
Width :
2.4892mm
Feature :
Current Sense, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height :
1.143mm
Power (Watts) :
1W
Series :
CSRF
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CSRF2010FK100L
Stackpole Electronics, Inc. CSRF2010FK100L
CSRF Series, Metal Foil, 100mOhms, 1W, ±1%, -55°C~125°C