CSRF0805JT22L0
Mfr.Part #
CSRF0805JT22L0
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 0.022 OHM 5% 1/2W 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Size / Dimension :
0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22mOhm
Tolerance :
±5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Mount :
Height Seated (Max) :
0.033 0.85mm
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
CSRF0805JT22L0
Stackpole Electronics, Inc. CSRF0805JT22L0
FIXED RESISTOR CSRF Series, Metal Foil, 22mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~170°C