CSR0603JKR820
Mfr.Part #
CSR0603JKR820
Description
RES 0.82 OHM 5% 1/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
820MOhm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Thick Film
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W