CFR2WSJT-73-91K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-91K
Description
RES 91K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
91kOhm
Datasheets
CFR2WSJT-73-91K
YAGEO CFR2WSJT-73-91K
91kOhm, 2W, Carbon Film,