CFR2WSJT-73-8K2
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-8K2
Description
RES 8.2K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
8.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJT-73-8K2
YAGEO CFR2WSJT-73-8K2
8.2kOhm, 2W, Carbon Film,