CFR2WSJT-73-7K5
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-7K5
Description
RES 7.5K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
7.5kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJT-73-7K5
YAGEO CFR2WSJT-73-7K5
7.5kOhm, 2W, Carbon Film,