CFR2WSJT-73-750K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-750K
Description
RES 750K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
750kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-750K
YAGEO CFR2WSJT-73-750K
750kOhm, 2W, Carbon Film,