CFR2WSJT-73-5K6
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.6kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJT-73-5K6
YAGEO CFR2WSJT-73-5K6
5.6kOhm, 2W, Carbon Film,