CFR2WSJT-73-5K1
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-5K1
Description
RES 5.1K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
5.1kohm
Datasheets
CFR2WSJT-73-5K1
YAGEO CFR2WSJT-73-5K1
5.1kOhm, 2W, Carbon Film,