CFR2WSJT-73-560R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-560R
Description
RES 560 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
560Ohm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJT-73-560R
YAGEO CFR2WSJT-73-560R
560Ohm, 2W, Carbon Film,