CFR2WSJT-73-2R7
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2.7Ohm
Datasheets
CFR2WSJT-73-2R7
YAGEO CFR2WSJT-73-2R7
2.7Ohm, 2W, Carbon Film,