CFR2WSJT-73-20K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-20K
Description
RES 20K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
20kohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJT-73-20K
YAGEO CFR2WSJT-73-20K
20kOhm, 2W, Carbon Film,