CFR2WSJT-73-1K1
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
1.1kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJT-73-1K1
YAGEO CFR2WSJT-73-1K1
1.1kOhm, 2W, Carbon Film,